Polacy odpowiedzieli na pytanie dotyczące suwerenności naszego kraju [SONDAŻ]

Artykuł
FLICKR/ LUKAS PLEWNIA/ CC BY-SA 2.0

W zeszłym tygodniu Sejm przyjął uchwałę ws. obrony suwerenności Polski. Jak wynika z sondażu Millward Brown dla TVN i TVN24, ponad połowa (53 proc.) ankietowanych uważa, że nie jest ona zagrożona. Przeciwnego zdania jest 42 proc. badanych.

Niemal co czwarty ankietowany (23 proc.) jest przekonany, że suwerenność Polski zdecydowanie nie jest zagrożona. Odpowiedź "raczej nie" wybrało 30 proc. uczestników sondażu. Również 30 proc. badanych twierdzi, że suwerenność naszego kraju raczej jest zagrożona. 12 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie tak". 5 proc. Polaków wskazało odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć".

Sondaż Millward Brown dla TVN i TVN24 zrealizowano w dniach 23-24 maja na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1002 pełnoletnich osób.

W uchwale przyjętej przez Sejm 20 maja posłowie wezwali rząd do "przeciwstawienie się wszelkim działaniom przeciwko suwerenności państwa" oraz stwierdzili, że jego obowiązkiem jest "obrona interesu narodowego i ładu konstytucyjnego w Rzeczypospolitej".  W trakcie burzliwej debaty wydruk dokumentu podarła na sejmowej mównicy posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Płużański o uchwale w obronie suwerenności Polski: To pokazuje, że nie damy sobie w kaszę dmuchać

Poseł PO podarła uchwałę ws. obrony suwerenności. Terlikowski: Jeśli Platforma nie odetnie się od tego gestu, pokaże że jest partią zdrady narodowej

Źródło: TVN24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy