Polacy obawiają się wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, ale do kraju nie wrócą [SONDAŻ]

Artykuł
FLICKR/ELLIOTT BROWN/CC BY-SA 2.0

Prawie 80 proc. Polaków, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich, jest za pozostaniem tego kraju w Unii Europejskiej. Z kolei aż 62 procent respondentów jest zaniepokojonych ryzykiem wyjścia tego kraju z UE. Jeżeli dojdzie do Brexitu, to jedynie 3 proc. Polaków deklaruje, że wróci do Polski. 79,9 proc. stwierdziło, że za wszelką cenę będzie chciało zostać w Wielkiej Brytanii lub będzie się starać o to, a powrót do kraju traktuje jako ostateczność – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla portalu Onet.pl.

Sondaż IBRiS to największe jak dotąd badanie dot. opinii Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Według sondażu, gdyby Wielka Brytania wyszła z UE, to Polacy najbardziej obawiają się negatywnych konsekwencji ekonomicznych takiej decyzji (45,4 proc) oraz konieczności przechodzenia dodatkowych procedur administracyjnych (43,5 proc.). Dla 43,2 proc. osób największą obawą jest wprowadzenie wiz, natomiast dla 42,7 proc. wymóg pozwoleń na pracę. 39,2 proc. Polaków obawia się wzrostu negatywnej atmosfery wokół imigrantów.

Co ciekawe, 29 proc. Polaków zdecydowanie dobrze i 39 proc. raczej dobrze ocenia reformy przeprowadzone przez Davida Camerona polegające na ograniczeniu dostępu do świadczeń socjalnych. Z kolei 11,2 proc. ocenia je raczej źle, a 7,4 proc. zdecydowanie negatywnie.

 

 

 

Źródło: Onet.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy