Pogrzeb Antoniego Krauzego będzie miał charakter państwowy

Artykuł
wikimedia.org

Pogrzeb Antoniego Krauzego będzie miał charakter państwowy; wystąpiliśmy o to rano do premiera Mateusza Morawieckiego. Rozmawiałem też z żoną i córką artysty - powiedział w czwartek PAP oraz IAR wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Polski reżyser zmarł w środę w wieku 78 lat.

Piotr Gliński zapowiedział, że uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy - Myślę, że to jest oczywiste. Wystąpiliśmy dzisiaj do pana premiera rano o pogrzeb państwowy. Rozmawiałem z żoną i córką Antoniego Krauze. Poprosiłem o zgodę na taki charakter uroczystości pogrzebowych (...)Myślę, że będzie tak, jak być powinno. Musimy być razem w takiej sytuacji. Ten wielki twórca i wielki polski artysta oczywiście będzie miał pogrzeb państwowy, bo Polska jest mu to winna - oznajmił.

Wicepremier poinformował, że o terminie uroczystości pogrzebowych publiczna zostanie poinformowana w najbliższym czasie.

Myślę, że jest wielu ludzi, którzy kochają Krauzego i pamiętają jego postawę, jego pierwsze filmy z końcówki lat 60-tych - dodał na koniec Gliński.

 

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy