Pod Warszawą buduje się osiedle dla katolickich rodzin. Ma już swoich patronów!

Artykuł
Pod Warszawą buduje się osiedle dla katolickich rodzin. Ma już swoich patronów!
pixabay.com

W Łomiankach powstaje osiedle domków jednorodzinnych dla katolików. Na jego terenie znajdzie się między innymi kapliczka, przy której mieszkańcy mogą gromadzić się nabożeństw. Każdy dom będzie miał swojego patrona.

Osiedle będzie się nazywać "Przystań"

- To odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga – czytamy na oficjalnej stronie osiedla. Będzie się ono znajdować między ul. Brzegową i Wiślaną. Osiedle położone jest 4 km od granicy Warszawy, w otoczeniu nadwiślańskiej przyrody i Kampinosu (dojazd autem do Metra Młociny zajmuje maksymalnie kwadrans).

- Dziś zakończyliśmy pierwsze betonowanie dwóch fundamentów pod nasze domy. W każdy fundament wbudowujemy coś ekstra - czytamy.
 
Budowa domów już trwa, to głównie tzw. bliźniaki. Pierwszy etap obejmuje 32 lokale budynki w północnej części inwestycji. Kolejne będą powstawać w kierunku ulicy Wiślanej, gdzie planowany jest również między innym klubik dziecięcy, punkt przedszkolny, teren rekreacji, przestrzeń do spotkań osiedlowych oraz kapliczka, a docelowo również miejsce wyciszenia i modlitwy, czyli oratorium.
 
- Budujemy je dosłownie „jak dla siebie” – funkcjonalnie, z uwzględnieniem potrzeb dużych rodzin i z dobrych materiałów, cenowo będą znacznie tańsze od tych w okolicy – powiedział w rozmowie z ”Gościem Niedzielnym” Kamil Kwiatkowski, deweloper, który z rodziną planuje zamieszkać na osiedlu w Łomiankach.
 
woman3602245_1920_670
 
Wszystkie domy będą miały swojego świętego patrona, a wśród opiekunów są m.in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Ponadto w swoich fundamentach będzie miał zamurowany cudowny medalik. Mieszkańcy osiedla są powierzeni w duchową opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym.
 
– Planujemy zapraszać rekolekcjonistów, osoby z ciekawymi świadectwami, organizować warsztaty dla małżonków, a także integrować całe rodziny, modlić się za siebie nawzajem i wspierać. Ale nie będziemy robić „selekcji”. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości – powiedział inwestor.

Źródło: Miyjnie.pl, Osiedleprzystanlomianki

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy