Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin

Artykuł
zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Gerd Altman

Informujemy, iż w związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, Poczta Polska wprowadza od dzisiaj zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju - czytamy w oświadczeniu Poczty Polskiej.

Poczta Polska zaznaczyła, że mogą też wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych do tego kraju. 

Jednocześnie operator przypomina, że według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 31 stycznia 2020 r., nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin. 

PLL LOT poinformowały, że w związku z epidemią koronawirusa podjęły decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego. W piątek przewoźnik zdecydował zawiesić rejsy do Pekinu od 1 lutego do 9 lutego.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV. Chodzi m.in. o monitorowanie rozwoju sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą. 

Źródło: Poczta Polska, IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy