PO niszczy niewygodnych dziennikarzy. Dalsze ataki na Michała Rachonia

K. Sz. 24-05-2018, 12:50
Artykuł
twitter@Sylwia42050466

Sprawa Michała Rachonia, jak żadna inna, pokazuje, jak bardzo Platforma Obywatelska pozbawiona jest standardów demokratycznych– mówił Tomasz Sakiewicz dla Niezalezna.pl

Zarząd Platformy zajmuje się sprawą ewentualnego bojkotu programu "Woronicza 17" w TVP Info lub w ogóle całej stacji.

- Zastanawiamy się, bo są plusy i minusy, jak zawsze w takich sytuacjach. To nie jest sytuacja zerojedynkowa. Mówimy przede wszystkim o roli niektórych pseudodziennikarzy, a de facto "rzeczników PiS" umiejscowionych w mediach publicznych - myślę tutaj głównie o tym, co wyczynia pan Michał Rachoń. Będziemy sprawę ewentualnego bojkotu analizować– mówił Budka, wiceszef PO.

 Tomasz Sakiewicz, nie krył oburzenia:

–Platforma Obywatelska chce mieć tylko i wyłącznie dziennikarzy zadających pytania, które im się podobają. Takich, którzy nie poruszają niewygodnych dla nich tematów.

I przytacza tu aferę z kobietami uprawiającymi nierząd w mieszkaniu u sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Bo właśnie pytanie o tę sprawę tak bardzo rozemocjonowało polityków totalnej opozycji– zaznaczył

– Jeżeli politycy PO napotykają na innego dziennikarza - takiego, który nie zadaje pytań po ich myśli - są w stanie uruchomić wszystkie mechanizmy niszczenia politycznego i medialnego. I to bez względu na hasła o wolności prasy, które głoszą.

 Sprawa Michała Rachonia, jak żadna inna, pokazuje, jak bardzo Platforma Obywatelska pozbawiona jest standardów demokratycznych– podkreślił Szef „GP”

 

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy