PKN ORLEN oficjalnym partnerem zespołu Williams z Robertem Kubicą

Artykuł
wikimedia.org

​PKN ORLEN został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing. Logotyp koncernu znajdzie się na bolidach, a także na kombinezonach zawodników występujących w najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach świata.

– Współpraca PKN ORLEN i Williams Martini Racing otwiera nowy rozdział w historii sportów motorowych w Polsce, ale też w budowaniu globalnego zasięgu naszej marki. Warto pamiętać, że Grupa ORLEN ma  dziś  aktywa w pięciu krajach Europy i Ameryki Północnej, a nasze produkty dostępne są w ponad 90 krajach na całym świecie. Dbając o budowę międzynarodowej pozycji, poszukujemy również globalnych kanałów komunikacji. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie w wyścigi Formuły 1 należy do najskuteczniejszych sposobów promowania marki poprzez sponsoring sportowy. Nie bez znaczenia pozostaje dla nas także fakt, że w bolidzie Williamsa zasiądzie jedyny w historii Polak, Robert Kubica, któremu chcemy towarzyszyć w jego ponownej drodze na szczyt – tłumaczył decyzję Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN pojawi się na bolidach Williams Martini Racing, m.in. na tylnym spoilerze, nosie, układzie dolotowym oraz każdym z lusterek bocznych. 

Ponadto logotyp znajdzie się na części podbródkowej kasku kierowców, kombinezonie kierowców, mechaników oraz odzieży personelu zespołu.   

– Cieszymy się, że mogliśmy związać się z firmą czującą ducha motorsportów, z którą mamy wiele wspólnego. Williams Martini Racing to zaawansowane technologie, innowacje i przede wszystkim najwyższej klasy inżynieria. Wiemy, że dla PKN ORLEN te wartości są równie ważne, dlatego wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele – mówiła Claire Williams, Zastępca Szefa Zespołu Williams Martini Racing.

– Współpraca między PKN ORLEN, a Williams Martini Racing to świetna widomość. Nie mogę doczekać się powrotu do F1,  jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1, jeżdżąc bolidem z logotypem naszego narodowego koncernu – ocenił Robert Kubica.

Źródło: orlen.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy