Pitera: Zamachy to nic nowego. Nie ma powodów do paniki

ma, zm 22-03-2016, 12:18
Artykuł
Julia Pitera
TELEWIZJA REPUBLIKA

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera na antenie TVN24 odniosła się do krwawych zamachów w Brukseli. – Zamachy to nic nowego – przekonywała Pitera, podkreślając, że jej zdaniem, "nie ma powodów do paniki".

Dzisiaj rano doszło do serii ataków w stolicy Belgii – do dwóch silnych wybuchów na lotnisku i kolejnych eksplozji na stacjach metra. Na razie potwierdzono śmierć 26 osób, wiele osób jest w szpitalach. W mieście zamknięto system komunikacji. Nie działa metro, nie jeżdżą autobusy i tramwaje. Belgijskie służby zajmujące się bezpieczeństwem apelują do mieszkańców, by nie opuszczali domów. Czytaj więcej

Komentując te wydarzenia posłanka do PE stwierdziła, że nie jest to żaden szczególny czas jeśli chodzi o tego typu zagrożenia. – W latach 70-tych też były zamachy w Europie. Uważam, że powinniśmy zachować dystans – wyjaśniła.

Niefortunna wypowiedź Pitery wywołała burzę w Internecie. Na słowa "Zamachy to nic nowego" ks. Janusz Chyła odpowiedział: "Głupota też nie". Inni internauci również nie pozostawili na europosłance suchej nitki.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Czarny dzień Belgii. Zamachy terrorystyczne na lotnisku i w metrze

Prezydent Duda: Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem

Specjalne środki bezpieczeństwa w całym kraju. Premier Belgii:To czarny dzień dla naszego państwa

Źródło: TVN24, telewizjarepublika.pl, se.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy