PiS pracuje nad nową specsłużbą. Zajmie się wywiadem elektronicznym
Doradca prezydenta RP ds. bezpieczeństwa państwa prof. Andrzej Zybertowicz powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że trwają pracę nad powołaniem nowej służby specjalnej, która zajmie się nasłuchem radioelektronicznym.
Według prof. Zybertowicza odrębna specsłużba odpowiedzialna za wywiad elektroniczny i cyberbezpieczeństwo państwa powinna powstać za 2-3 lata. Obecnie trwają prace nad spisem instytucji, które mogą być zainteresowane pozyskiwaniem od niej informacji.
– Trzeba pamiętać, że liczba danych i szybko postępująca cyfryzacja wszystkich dziedzin życia społecznego może sprawić, iż za pięć lat to ministerstwo cyfryzacji będzie jednym z najważniejszych resortów – przekonuje prof. Zybertowicz.
Dodaje, że liczba funkcjonariuszy nowej specsłużby będzie zależeć od nałożonych na nią zadań. Nie wiadomo, czy agencja będzie zajmowała się tylko wywiadem elektronicznym (SIGINT-em), czy też będzie miała inne zadania.
CZYTAJ TAKŻE:
"Rusza największa operacja antykorupcyjna w historii III RP". Mariusz Kamiński na okładce "Wprost"
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Czarnek ostro o rządzie Tuska: "To jest zdrada"
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry