PiS liderem z dużą przewagą, w Sejmie cztery partie | SONDAŻ

Artykuł
Telewizja Republika

Według sondażu Ipsos Observer dla „Wiadomości” TVP, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 35% poparcia, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 27%. W ławach poselskich zasiedliby jeszcze członkowie dwóch ugrupowań – klubu Kukiza i Nowoczesnej.

35% ankietowanych swój głos w wyborach, gdyby te miały się odbyć w najbliższą niedzielę, oddałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca uzyskałaby 8 punktów procentowych przewagi nad drugą w kolejności Platformą Obywatelską. Obie te partie dystansują jednak inne ugrupowania. Na trzecim miejscu z poparciem na poziomie 12% znalazłby się klub Kukiz'15, a na czwartym, na skraju progu wyborczego – Nowoczesna, na którą głos oddałoby 5% badanych.

Pozostałe partie nie weszłyby do Sejmu. Najbliżej przekroczenia progu wyborczego byłoby PSL oraz partia Wolność – każde z ugrupowań otrzymałoby 4% głosów. Dalej znalazło się SLD z 3-procentowym poparciem, oraz partia Razem, na którą głosowałoby 2% ankietowanych.

Sondaż został przeprowadzony na próbie 1004 osób w dniach 5-7 maja 2017 r.  

Źródło: Wiadomości TVP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy