„Pilnujmy Polski!”. Macierewicz o konsekwencjach, jakie dla nas płyną z nazwania Putina zabójcą

Wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz
Wikimedia Commons

Wypowiedź Bidena, w której nazwał on prezydenta Rosji Władmira Putina zabójcą, świadczy o „daleko idącej determinacji obecnej administracji” - zauważył wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski!” na antenie TV Republika.

Macierewicz podkreślił, że — nie licząc II wojny światowej — jest to „pierwsza taka sytuacja, gdy ad personam sformułowany został taki zarzut wobec głowy obcego państwa”.

Jak zauważył wiceprzewodniczący PiS, z jednej strony jest to podsumowanie dyskusji, która toczyła w kręgach Demokratów, dotyczącej polityki Stanów Zjednoczonych wobec kształtu, jaki państwu rosyjskiemu nadaje Władimir Putin. Z drugiej zaś strony wypowiedź tę należy odnieść do raportu wywiadu USA, w którym przypomina się, że Putin interweniował w przebieg wyborów w USA przez próbę zdezawuowania osoby Joe Bidena.

- Razem pokazuje to, że mamy do czynienia z zaostrzeniem polityki wobec administracji Putina – powiedział Macierewicz. Podkreślił również, że „musimy z tego wyciągnąć wnioski. Tym bardziej że Polska staje się kluczowym partnerem polityki USA” w kwestii polityki wobec Rosji.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy