Pięta: Obóz islamski ma bezpośredni związek z europejską lewicą | NASZ WYWIAD

Mateusz Kosiński 13-07-2017, 19:02
Artykuł
poseł Stanisław Pięta (PiS)
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dzisiaj minister Mariusz Błaszczak podpisał dokument będący odpowiedzią na zarzuty Komisji Europejskiej w sprawie relokacji imigrantów ekonomicznych z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. – Jeśli politycy Komisji Europejskiej uważają, że będą naszymi rękami wyciągać gorące kasztany z ognia, no to bardzo słusznie minister Błaszczak powiedział im nie. Nie będziemy przymuszać ludzi do pozostawania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, bo te osoby nie mają ochoty tu przebywać – skomentował w rozmowie z portalem TelewizjaRepublika.pl Stanisław Pięta, poseł PiS.

Czy ta sytuacja nie pokazuje absurdów działań Unii Europejskiej w kwestii tzw. "uchodźców"? Problem imigrantów zarobkowych wciąż narasta, problem uchodźców wojennych również jest nierozwiązany, a dyskusja tak naprawdę dotyczy problemów Unii Europejskiej, problemów z podejmowaniem odpowiednich decyzji…

Unia Europejska musi sobie uświadomić swoje własne położenie i zrozumieć jak bardzo jej polityka zawikłana jest także w działania organizacji przestępczych. Chciałbym zwrócić uwagę na to, że to włoska mafia zarabia miliony euro na rzeczywistym i domniemanym przetrzymywaniu imigrantów w obozach. To organizacje przestępcze, zarówno włoskie, jak i libijskie, zarabiają na przemycie ludzi. Osoby, które są zaangażowane w ten bandycki proceder jakim jest przemytu ludzi są odpowiedzialne za śmierć tysięcy osób. Unia Europejska faktycznie dopłaca do przestępczej działalności różnego rodzaju grup mafijnych żerujących na ludzkim nieszczęściu.

Musimy pamiętać o sojuszu politycznym, jakie zawarło europejskie lewactwo w wielu krajach z różnego rodzaju ugrupowaniami islamistycznymi. Pamiętajmy, że we Francji żyją miliony muzułmanów, którzy posiadają prawa wyborcze. Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie ugrupowania islamskie poparły kandydaturę prezydenta Macrona. Mamy więc bezpośredni związek obozu islamskiego z obozem lewicy europejskiej, mamy wyraźne powiązania obozów rządzących w wielu państwach europejskich z przestępczym procederem przemytu ludzi do Europy. Z tolerowania tego rodzaju działalności wynikają pozostałe problemy Europy.

Jeśli politycy Komisji Europejskiej uważają, że będą naszymi rękami wyciągać gorące kasztany z ognia, no to bardzo słusznie minister Błaszczak powiedział im nie. Nie będziemy przymuszać ludzi do pozostawania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, bo te osoby nie mają ochoty tu przebywać, nie są zainteresowane gościnnością państwa polskiego. Polska nie oferuje im tak rozbudowanego socjalu jak inne państwa. Polska wybrała inny model udzielania pomocy potrzebującym, zgodnie z tym co mówią biskupi kościołów chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu. Polska pomoc trafia na miejsce - do Syrii, Libanu, Turcji. Wspólnoty chrześcijańskie nie uważają za właściwe by pomagać uchodźcom, którzy opuścili tamte tereny. Uważają za właściwe pomagać swoim braciom na Bliskim Wschodzie.

Ostatnio minister spraw wewnętrznych Niemiec nazwał lewicowych bojówkarzy z Hamburga zagrożeniem porównywalnym do dżihadystów i neonazistów Czy zgodzi się pan z tym, że skrajna lewica jest jednym z zagrożeniem dla cywilizacji europejskiej?

Uważam, że wszelki totalitaryzm jest niebezpieczny dla Europy. Czy to totalitaryzm lewicowy, a przypomnijmy, że zamieszki w Hamburgu odbywały się pod flagą czerwoną z sierpem i młotem. To były marksistowskie bojówki antify, nawiązanie do sowieckiego totalitaryzmu jest bardzo wyraźne. Czy to totalitaryzm marksistowski, neomarksistowski, islamistyczny, czy nazistowski z naszego punktu widzenia są one jednakowo groźne i będą bezwzględnie zwalczane z użyciem wszystkich właściwych środków, które powinny być stosowane w walce z bandytyzmem.

Wierzy pan w ogóle w jakąś formę dialogu z obecnymi elitami Europy Zachodniej w tej materii? Czy nie jest tak, że ludzie, którzy są odpowiedzialni za zaproszenie imigrantów do Europy nigdy nie przyznają się do błędu i nie zmienią zdania…

Wierzę w dialog. Ten dialog musi polegać na tym, że my przedstawiamy swoje racje, a europejskie, lewicowe elity przyjmują tę rację i nie ma żadnego miejsca na kompromis, nie ma żadnego miejsca na ustępstwo. Polski rząd w najmniejszym stopniu nie narazi bezpieczeństwa Polaków, nie tylko się modlimy o pokój, o to, żeby w Polsce nie doszło do zamachu, ale gdyby tak nie daj panie Boże się stało, to odpowiedzią polskiego państwa będzie przywrócenie kontroli na wszystkich granicach, wprowadzenie stanu wyjątkowego i internowanie wszystkich osób odpowiedzialnych za współpracę ze środowiskami lewackimi, terrorystycznymi, islamistycznymi. Wszystkimi, które dążą do sprowadzenia na terytorium Polski imigrantów, a jak wiemy z zapowiedzi liderów Państwa Islamskiego to właśnie wśród imigrantów maja ukrywać się dżihadyści, żołnierze ISIS, którzy mają w odpowiednim momencie przystąpić do działalności terrorystycznej.

rozmawiał: Mateusz Kosiński 

koss_150_01_150_150_150_01_150_01_150_02_150_150_150_01_150_150

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy