Pierwszy Ukrainiec zarażony koronawirusem z Wuhan
U obywatela Ukrainy na pokładzie japońskiego wycieczkowca Diamond Princess stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowało w niedzielę ukraińskie ministerstwo zdrowia
To pierwszy Ukrainiec, u którego wykryto tę chorobę.
Ukrainiec został wysadzony na ląd z wycieczkowca, który cumuje na redzie portu w Jokohamie, i przewieziony do japońskiego szpitala. Przez co najmniej 14 dni będzie znajdować się w izolacji pod obserwacją medyczną.
Japońskie media przekazały, że nie ma on poważnych objawów choroby.
Na pokładzie Diamond Princess znajduje się 25 obywateli Ukrainy.
Na tym samym statku znajduje się także trójka Polaków. W piątek polski MSZ informował, że nie stwierdzono u nich koronawirusa.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa