Pierwszy hotel w kosmosie. Za 6 lat będziesz mógł skorzystać z jego oferty
Kosmiczny hotel ma powstać na pokładzie komercyjnej stacji Voyager. Obok 24 modułów mieszkalnych, znajdzie się tam też miejsce dla restauracji, sal kinowych i koncertowych, bibliotek, siłowni oraz SPA.
Będą mogli zatrzymać się tam zarówno turyści, jak i naukowcy agencji kosmicznych. Voyager miałby się znajdować na niskiej orbicie okołoziemskiej i być pierwszą na świecie taką konstrukcją. Habitat ma mieć kształt koła o szerokości ok. 200 m i zapewniać warunki do przebywania dla 400 osób. Miałby się obracać z prędkością kątową wystarczająco dużą, aby wygenerować sztuczną grawitację na poziomie tej, jaka panuje na powierzchni Księżyca.
Montaż Voyagera ma się rozpocząć już w 2025 roku, a 2 lata później ma być już skończony. Jeśli ten się sprawdzi to, stacja będzie największym obiektem kosmicznym stworzonym przez człowieka.
Najnowsze
Mec. Lewandowski publikuje wyrok ws. Suchanow i jego rzekomych powiązań z Rosją: „Nie przedstawiła jakiegokolwiek dowodu”
Ogromny cyberatak. Gawkowski: możliwy wyciek danych blisko 19 mln Polaków
Polacy zostali wyrzuceni z Domu Polskiego Kombatanta w Paryżu