Pierwsza dama otworzyła wystawę „My, Kobiety Żołnierze…”

Artykuł
Twitter/@MON_GOV_PL

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda uroczyście otworzyła wystawę „My, Kobiety Żołnierze…” w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. – To wyraz największego szacunku i podziękowania dla kobiet żołnierzy - podkreślała małżonka prezydenta.

– Bardzo się cieszę, że Muzeum Wojska polskiego zorganizowało tę ekspozycję szczególnie dlatego, że temat wojskowej służby kobiet jest raczej rzadko poruszany w sferze publicznej, a zasługuje na pewno na uwagę i refleksję – powiedziała Pierwsza Dama.

Wystawa, prezentująca kobiecy wkład w militarną walkę o suwerenność oraz służbę niepodległej Polsce na przestrzeni dziejów, została przygotowana we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

agata_duda_670

„Jestem przekonany, że wystawa będzie wymownym i interesującym sposobem na poznanie postaci najsławniejszych żołnierzy – kobiet, realiów służby w wojsku tysięcy kobiet oraz niebagatelnego wkładu żołnierzy – kobiet zarówno w czyn zbrojny jak i w systematyczne budowanie nowoczesnego, efektywnego Wojska Polskiego” – napisał Mariusz Błaszczak w liście odczytanym przez wiceministra Wojciecha Skurkiewicza.

Małżonka prezydenta objęła ekspozycję honorowym patronatem.

Celem wystawy jest ukazanie istotnego udziału kobiet w polskich powstaniach, walkach o niepodległość w czasie pierwszej wojny światowej i na frontach drugiej oraz współczesnych międzynarodowych misjach pokojowych i stabilizacyjnych.

Źródło: tvp.info, Twitter, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy