PGNiG zwraca się do Gazpromu o obniżenie cen gazu
– PGNiG 1 listopada br. zwrócił się do Gazpromu o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego na podstawie kontraktu jamalskiego – informuje zarząd polskiej spółki.
Celem wniosku jest wynegocjowanie niższych opłat za dostawy gazu z Rosji.
Jak podkreślono, zgodnie z postanowieniami kontraktu, nowa cena może wejść w życie trzy lata po wejściu w życie poprzedniej stawki kontraktowej. Ponieważ miało to miejsce 1 listopada 2017 r., począwszy od dziś PGNiG może wnioskować o renegocjację stawki.
– PGNiG może żądać kolejnej renegocjacji ceny kontraktowej od dnia 1 listopada 2020 r. Złożenie wniosku przez PGNiG rozpoczyna ten proces – poinformowała spółka.
Najnowsze
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści
Angelina Jolie nie umawia się z nikim od czasu rozwodu z Bradem Pittem