Petru zdetronizowany. Prezydent Duda liderem zaufania [SONDAŻ]

Artykuł
FACEBOOK/@ANDRZEJDUDA

Prezydent Andrzej Duda jest liderem zaufania społecznego do polskich polityków. W tej chwili ocenia go pozytywnie 37,1 proc. Polaków. Drugie miejsce zajął dotychczasowy lider Ryszard Petru z wynikiem 36,7 proc. – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla portalu Onet.pl.

Na trzecim miejscu rankingu znalazła się premier Beata Szydło, która do lidera .Nowoczesnej traci trzy punkty procentowe. Jej działania pozytywnie ocenia 34,4 proc. ankietowanych. Blisko niej uplasował się Donald Tusk, który z wynikiem 32,7 proc. zajmuje obecnie czwartą lokatę.

W kategorii największego zysku w odsetku pozytywnych opinii liderem został Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki, a także Barbara Nowacka, Władysław Kosiniak-Kamysz i Adrian Zandberg.

Z kolei według najnowszego sondażu, największe straty w porównaniu z ostatnimi badaniami ponoszą Ewa Kopacz, Paweł Kukiz i Ryszard Petru. Największy negatywny elektorat ma Janusz Korwin-Mikke, którego negatywnie ocenia aż 75,4 proc. Polaków.

Źródło: onet.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy