Pawłowicz: Dość antypolskich, lewackich miejskich placówek PO!

Artykuł
Telewizja Republika

– Trzeba powrócić do konstytucyjnego charakteru samorządu lokalnego, bo droga Tuska i PO na „dalsze zwiększanie zakresu zadań samorządu terytorialnego” rozniesie Polskę i osłabi państwo polskie ,nawet do jego upadku. Tak też można Polskę atakować... - napisała na Twitterze posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz.

– PO :”DALSZA decentralizacja zadań dla samorząd terytorialnych”. NIE dla antychłopskich, lokalnych, udzielnych gminnych księstw PSL. Dość antypolskich, lewackich miejskich placówek PO. Powrót do konstytucyjnych zadań samorządów, tj do zaspokajania potrzeb lokalnych wspólnot - pisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. 

– Samorząd lokalny konstytucyjnie ma się rządzić tylko w zakresie zaspokajania potrzeb lokalnej wspólnoty. Władza centralna może też, jeśli zechce, przekazać samorządowi jakieś dodatkowe zadania, tzw.zlecone - kontynuowała posłanka PiS. 

– Trzeba powrócić do konstytucyjnego charakteru samorządu lokalnego, bo droga Tuska i PO na „dalsze zwiększanie zakresu zadań samorządu terytorialnego” rozniesie Polskę i osłabi państwo polskie ,nawet do jego upadku. Tak też można Polskę atakować... - zauważyła polityk. 

– Do samorządu gminy należą sprawy lokalnych dróg, transport, zaopatrzenie w wodę, oświata, parki, cmentarze, opieka społeczna i inne wskazane w ustawie o samorządzie gminnym. Tusk chciał niemal wszystkie kompetencje polskiej władzy centralnej oddać gminom PSL i miastom PO. A co z Polską? - dodała Pawłowicz. 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy