Partia Pawła Kukiza wyprzedza Platformę. Najnowszy sondaż

Artykuł
Paweł Kukiz
telewizja republika

Najnowszy sondaż preferencji partyjnych Polaków to kolejna po przegranych wyborach prezydenckich zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że rządząca od 8 lat partia ma mniejsze poparcie od formacji, która formalnie jeszcze nie powstała, związanej jednak z politykiem cieszącym się największym zaufaniem obywateli.

Według sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka”, Prawo i Sprawiedliwość wraz z innymi formacjami Zjednoczonej Prawicy prowadzi w rankingu partii politycznych z poparciem 36 proc. Polaków.

Co ciekawe aż 25 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla partii Pawła Kukiza.

Na trzecim miejscu w sondażu znalazła się formacja Ewy Kopacz (PO), na którą zagłosowałoby zaledwie 20 proc. respondentów. Kolejne miejsce w sondażu zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.), partia Leszka Balcerowicza NowoczesnaPL (4 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.), KORWIN (1 proc.), Twój Ruchu (1 proc.), Ruch Narodowy (1 proc.), Kongres Nowej Prawicy (1 proc.). 2 proc. badanych stwierdziło, że zagłosuje na inne ugrupowania.

Badanie przeprowadzono dla Newsweek Polska w dniach 27 i 28 maja 2015 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1138 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować.

Źródło: newsweek.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy