Papież: Nie można być chrześcijaninem poza Kościołem
W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 33 dzieci. W kazaniu powiedział, że nie można być chrześcijaninem poza Kościołem. - Nauczajcie swoje dzieci, że nie można być chrześcijaninem poza Kościołem, nie można podążać za Jezusem Chrystusem bez Kościoła, bo Kościół jest matką, która sprawia, że dorastamy w miłości Jezusa Chrystusa - mówił.
20 ochrzczonych przez papieża dziewczynek i 13 chłopców to dzieci pracowników Watykanu.
W kazaniu w kaplicy wśród fresków Michała Anioła papież mówił, że chrzest włącza w ciało Kościoła, do Ludu Bożego.
Papież powiedział rodzicom i chrzestnym oraz dziadkom, że pomogą ochrzczonym dzieciom wzrastać w dobru, jeśli będą im przekazywać Słowo Boże, Ewangelię.
Matki zachęcał, by karmiły w czasie mszy swoje dzieci, jeśli są głodne. - Módlmy się za te matki - a jest ich niestety wiele - które nie są w stanie nakarmić swoich dzieci - dodał. - Módlmy się i starajmy się pomóc tym matkom - prosił Franciszek. Apelował, by w rodzinach przekazywać sobie światło wiary.
Zauważa się, że po raz pierwszy od początku pontyfikatu Franciszek, podobnie jak wcześniej uczynił to Benedykt XVI, odprawił mszę stojąc tyłem do wiernych, czyli zgodnie z dawnym, przedsoborowym obrządkiem. Tym razem w Kaplicy Sykstyńskiej nie ustawiono przenośnego ołtarza, umożliwiającego odprawienie mszy przodem do zgromadzonych.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Co czeka nas w pogodzie 25 i 26 listopada?
Kogo jeszcze Żurek powinien poprosić o pomoc w przywracaniu praworządności?
Bruksela obcina budżet rolny. Każda rodzina zapłaci 500 euro
Canada Post złamała tabu. Kanadyjczycy nie mogli uwierzyć
HIT DNIA
Sondaż: Prezydent Nawrocki z kolejnym rewelacyjnym wynikiem. Za nim - długo nikt
Olaf Lubaszenko pokazał zdjęcie z 32-letnią córką. Marianna poszła w jego ślady i mówi wprost: „Znani rodzice to błogosławieństwo i przekleństwo”