Papież : Dzieciątko Jezus ma oblicze najbardziej potrzebujących i ubogich

Artykuł
Benhur Arcayan [Public domain]

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie mówił, że Dzieciątko Jezus leżące w żłóbku ma oblicze najbardziej potrzebujących braci i sióstr i ubogich. Pobłogosławił przyniesione przez dzieci figurki Dzieciątka do ich szopek.

Zwracając się do tysięcy osób przed modlitwą Anioł Pański papież powiedział: "Adwent, czas łaski mówi nam, że nie wystarczy wierzyć w Boga; konieczne jest to, by każdego dnia oczyszczać naszą wiarę" 

"Chodzi o to, by przygotować się na powitanie nie postaci z bajki, ale Boga, który nas wzywa, angażuje nas i przed którym trzeba dokonać wyboru"- wyjaśnił Franciszek. 

"Dzieciątko leżące w żłóbku ma oblicze naszych najbardziej potrzebujących braci i sióstr, ubogich, którzy są uprzywilejowani w tej tajemnicy i często najbardziej potrafią rozpoznać obecność Boga wśród nas" - dodał cytując swój ogłoszony 1 grudnia list apostolski na temat wartości i znaczenia żłóbka.

Zachęcał wiernych do tego, by przed Bożym Narodzeniem nie pozwolili, aby ich uwagę rozproszyły "rzeczy zewnętrzne", ale by zrobili miejsce dla Jezusa w swoim życiu.

 

Papież pobłogosławił z okna Pałacu Apostolskiego figurki Dzieciątka Jezus do domowych szopek, przyniesione przez tysiące rzymskich dzieci. Podkreślił, że "żłóbek jest jakby żywą Ewangelią".

 

Źródło: IAR, Media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy