Pamiętaj o nich w Sylwestra!

Artykuł
toz.pl

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystosowało apel o zabezpieczenie zwierząt domowych w noc sylwestrową.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem do burmistrzów gmin i prezydentów miast o uczulenie mieszkańców,  którzy  posiadają  psy  lub  koty o  zabezpieczenie swoich podopiecznych  w noc sylwestrową.

Działacze TOZ  co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów  petard  i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi - głosi apel TOZ.

Towarzystwo zwraca się z  apelem   do   wszystkich   właścicieli   zwierząt o  pozostanie  podczas  nocy sylwestrowej  w  szczególności  około  północy  ze swoimi  pupilami  w  domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie  zwierzęciu  środków uspokajających lub  nasennych,  po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

Źródło: toz.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy