Owsiak przegrał kolejny proces. Będzie musiał przeprosić za obraźliwe słowa

Artykuł
Wikimedia Commons

Jerzy Owsiak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie musiał przeprosić Piotra Wielguckiego (znany bloger piszący pod pseudonimem Matka Kurka) za wyzwiska, które wobec niego skierował. Owsiak podczas videoblogu nazwał Wielguckiego „nierobem ukrywającym dochody” i „chorym z nienawiści człowiekiem”.

Jak czytamy na stronie kontrowersje net:

Jerzy Owsiak w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia, musi na okres 3 dni na stronie głównej www.kreciola.tv zamieścić nagranie video, na którym ma wyrecytować:

Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sfomułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go "nierobem" oraz "murem" (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.

Jak pisze Matka Kurka: „od pięciu lat twierdzę, że Jerzy Owsiak dla pieniędzy zrobi wszystko, dla pieniędzy kłamie, dla pieniędzy znieważa, dla pieniędzy tchórzy i ucieka przed sądem. Teraz Jerzy Owsiak dla pieniędzy przeprosi Matkę Kurkę”.

Źródło: kontrowersje net

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy