Otwarto ośrodek dla dzieci w Sokółce. Pomoc w zaburzeniach psychicznych

Artykuł
Otwarto ośrodek dla dzieci w Sokółce
pexels.com

Dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi dostaną pomoc w otwartym dzisiaj w Sokółce Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej.

W województwie podlaskim ma być pięć takich ośrodków.

To element realizowanego od początku 2020 r. tzw. nowego modelu opieki psychiatrycznej młodych ludzi.

Ośrodek w Sokółce prowadzi podległy samorządowi województwa podlaskiego szpital psychiatryczny w Suwałkach. Świadczenia są zakontraktowane przez NFZ, są bezpłatne, nie trzeba mieć skierowania. Pierwsi podopieczni trafiają tam już od początku grudnia.

Dyrektor szpitala psychiatrycznego w Suwałkach Bożena Łapińska mówiła podczas otwarcia ośrodka, że to na razie początki działania sokólskiej placówki.

dom_670.

– Otwarcie tego ośrodka to jest kolejny krok w kierunku poprawy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w naszym województwie. Tutaj [...] będą mogły uzyskać wsparcie w swoim środowisku – powiedział marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki i podkreślał, że jest wiele potrzeb związanych ze zdrowiem psychicznym młodych ludzi i trzeba o to zdrowie dbać.

Świadczenia udzielane w Sokółce będzie finansował NFZ. Dyrektor podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku Maciej Olesiński powiedział, że działalność ośrodka wpisuje się w realizowaną od jakiegoś czasu reformę psychiatrii dla dzieci i młodzieży. 

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy