Oto ostatnie przemówienie Pawła Adamowicza!

Artykuł

- To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! - mówił Paweł Adamowicz ze sceny WOŚP.

- Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję. Bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze. Byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam! - mówił prezydent Gdańska. To ostatnie publiczne przemówienie Pawła Adamowicza.

Paweł Adamowicz rządził Gdańskiem od ponad 20 lat. Wczoraj, podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, został dźgnięty nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę tuż przed światełkiem do nieba. Prezydent w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Lekarze walczyli o życie prezydenta od wczorajszego wieczora. W nocy przeszedł długą, 5-godzinną operację

Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci - powiedział dzisiaj po 14.30 doktor Tomasz Stefaniak.

Źródło: onet.pl

Zobacz także
Nasze programy