Ostatnie dwa dni pielgrzymki do Ostrej Bramy

Ks. Jarosław Wąsowicz SDB 24-07-2020, 14:12
Artykuł
Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki - Wilno, Grupa medialna
Pątnicy 30. Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Ostra Brama coraz bliżej celu

Powoli dobiega końca 30. Międzynarodowa Pielgrzymka Suwałki-Ostra Brama. Zachęcamy do przeczytaniu relacji autorstwa ks. Jarosława Wąsowicza z dwóch ostatnich dni na pątniczym szlaku.

Jubileuszowa 30 Międzynarodowa Pielgrzymka Suwałki – Ostra Brama powoli się kończy. Wczoraj pielgrzymi dotarli do Turgieli, natomiast dzisiaj do Niemieża. Maszerując przez Wileńszczyznę pątnicy są bardzo serdecznie witani przez naszych rodaków. Niemal w każdej miejscowości przygotowane zostały dla nich poczęstunki. Te wzruszające spotkania są okazją do wspólnych rozmów, wymiany serdeczności. W dowód wdzięczności pielgrzymi zabierają na szlak intencje zebrane od witających nas Polaków.

 

1

Wczoraj wieczorem po dojściu na nocleg w Turgielach i zakwaterowaniu pielgrzymów, wszyscy pojechaliśmy do kościoła w Taboryszkach, gdzie odbyło się nabożeństwo – Godzina Miłosierdzia”. Przy tym kościele swoją posługę kapłańską, jako neoprezbiter, rozpoczynał bł. ks. Michał Sopoćko, wielki orędownik i propagator Miłosierdzia Bożego, spowiednik św. s. Faustyny Kowalskiej. Nasze nabożeństwo stało się okazją do przedstawienia Panu Bogu intencji naszego pielgrzymowania, także intencji tych wszystkich, którzy do Ostrej Bramy podążają wraz z nami duchowo. Na koniec nabożeństwa, które poprowadzili ks. Andrzej Dębski SAC oraz ks. Jarosław Wąsowicz SDB, pielgrzymi oraz mieszkańcy Taboryszek i goście ucałowali relikwie bł. ks. Sopoćki.

2

W czwartek na pielgrzymi szlak wyruszyliśmy po Mszy św. odprawionej w kościele w Turgielach, której przewodniczył bp Adrian Galbas SAC. Kazanie wygłosił ks. Waldemar Pawelec SAC. Ksiądz biskup na dwa ostatnie dni przyłączył się do naszego pielgrzymowania. Na trasie odwiedzali nas liczni dziennikarze z Polskiego Radia, TVP Wilno, WIlnoteki i polskiej prasy wydawanej na Wileńszczyźnie. Dotarła też ekipa Radia Poznań, która przygotowuje o pielgrzymce reportaż. Przy okazji dziennikarze z Wielkopolski przywieźli dary zebrane przez słuchaczy dla Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach.

3

 

 

4

Jutro o godz. 11. 30 (czasu litewskiego) w Ostrej Bramie odbędzie się Msza św. na zakończenie tegorocznej pielgrzymki. Przyjedzie na nią z Polski część pielgrzymów duchowych, także nasi Rodacy i Polacy wypoczywający w tych dniach w Wilnie. Zapraszamy do duchowej łączności z nami poprzez modlitwę. Msza św. będzie transmitowana przez internetowe profile pielgrzymki.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy