Opisał sprawę przemocy w rodzinie policjanta i dostał za (nie)swoje

Artykuł
www.youtube.com

Fundacja LEX NOSTRA zwraca się z prośbą o podpisanie i przesłanie m.in. do Sekretarza Rady Europy, Przewodniczącego Komisji Europejskiej, Przewodniczącego Rady Europejskiej i Prokuratora Generalnego RP listu otwartego w sprawie Macieja Lisowskiego, twórcy i dyrektora Fundacji.

W kwietniu 2013 r. Lisowski napisał i opublikował na łamach serwisu internetowego fundacja.lexnostra.pl oraz w prasie drukowanej artykuł zatytułowany „Tato każe wąchać kapcia…”. Tekst dotyczył wstrząsającej historii Agnieszki O.–Ł., która stała się ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej jej męża – policjanta w czynnej służbie. LEX NOSTRA udzieliła jej pomocy prawnej.

W artykule Lisowski opisywał również to, jak funkcjonariusz Mariusz Ł. znęcał się nad swoją ośmioletnią córką.

"Fundacja LEX NOSTRA powstała po to, by takie sytuacja nagłaśniać, by o nich mówić, piętnować je, pomagać ich ofiarom i wszelkimi możliwymi sposobami im zapobiegać. Nie zgadzamy się, by takie dramaty były częścią świata, w którym żyjemy. Dlatego ten artykuł musiał się ukazać i dlatego sprawa Pani Agnieszki musiała zostać upubliczniona" – czytamy na stronie Fundacji.

Rok po publikacji Prokuratura Rejonowa dla Warszawy – Żoliborza rozpoczęła przygotowania do oskarżenia Lisowskiego o popełnienie przestępstwa z art. 241 § 1 KK, t.j. o ujawnienie „bez zezwolenia wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały one ujawnione w postępowaniu sądowym”.

Ponadto, z niezrozumiałego powodu, Prokurator Aleksandra Luterek wystąpiła do kilkunastu placówek służby zdrowia o wydanie pełnej dokumentacji medycznej Lisowskiego.

Zdaniem Fundacji chodzi o poszukiwanie "wszelkich „haków”, które mogłyby przyczynić się do zniszczenia nas oraz Macieja Lisowskiego. Nasze działania okazują się jak dotąd na tyle skuteczne, że – poprzez przywrócenie w wielu sytuacjach porządku prawnego – dla tych osób i środowisk stały się zwyczajnie niewygodne, rozbijając ich „szemrane układy” polityczne i biznesowe".

Z tego powodu LEX NOSTRA zwraca się z prośbą o podpisanie i przesłanie (co następuje automatycznie po podpisaniu) m.in. do Sekretarza Rady Europy, Przewodniczącego Komisji Europejskiej, Przewodniczącego Rady Europejskiej, Prokuratora Generalnego RP listu otwartego w obronie Lisowskiego, by "cała sprawa zakończyła się wreszcie tak, jak powinna – sprawiedliwie i korzystnie zarówno dla Macieja Lisowskiego, jak i Fundacji".

Formularz listu otwartego dostępny jest TUTAJ (kliknij)

Źródło: http://fundacja.lexnostra.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy