Ogromna flaga Polski jedzie do Marsylii

Artykuł
Yotube/MrMichalpol

Mierząca 52 na 30 metrów flaga jest teraz w drodze na Stade Velodrome w Marsylii, gdzie w czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią.

Pomysł stworzenia ogromnej flagi powstał po meczu Polska-Rosja w 2012 roku. Projekt zrealizowały gliwicka firma Opinion oraz Sico Polska i polska flaga po raz pierwszy została rozwinięta już podczas meczu Polska-Czechy w 2012 roku.

Dotychczas przejechała z polskimi kibicami kilka tysięcy kilometrów, a już w czwartek zostanie rozłożona na trybunach Stade Velodrome w Marsylii.

Mecz o awans do półfinału rozpocznie się o godzinie 21.00. Będzie to 11 starcie obu zespołów. Dotychczas bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla Portugalczyków, którzy odnieśli cztery zwycięstwa. Jednak od 2006 roku obie reprezentacje mierzyły się trzykrotnie. W pamiętnym meczu na Stadionie Śląskim, Polacy pod wodzą Leo Beenhakkera wygrali 2:1, a w rewanżu na Estadio da Luz w Lizbonie padł remis 2:2. Ostatni mecz Polski z Portugalią miał miejsce w 2012 roku, na otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie. Wówczas po 90 minutach był remis 0:0. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: slask.eska.pl, TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy