Odrzucona kolejna uchwała samorządu na rzecz przeciwdziałania ideologii LGBT

Artykuł
Anty LGBT
wikimedia.org

Uchwała gminy Serniki o przeciwdziałaniu ideologii LGBT została unieważniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie.

Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich zainterweniował w tej sprawie i złożył skargę na uchwałę gminy. WSA rozpatrzył dziś sprawę i uwzględniając argumentację Adama Bodnara, unieważnił uchwałę gminy.

Sędzie Robert Hałabis uznał, że uchwała ma charakter dyskryminujący. Wyklucza ze wspólnoty samorządowej grupy osób LGBT oraz narusza godność i wolność wypowiedzi ze względu na orientację homoseksualną.

To nie pierwszy raz, kiedy Rzecznik Praw Obywatelskich broni środowisk LGBT. Miało to już miejsce w Gliwicach i Radomiu. Jedynie sąd w Krakowie odrzucił jego argumentacją.

Władze gminy Serniki uważają, że uchwała była próbą obrony mieszkańców przed ideologią LGBT.

"Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej. Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy, zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków" – czytamy w uchwale.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy