Obywatelska Warta Honorowa dla płk. Kuklińskiego w Krakowie

Artykuł
wIKIPEDIA/ Skabiczewski/ CC0 1.0

W związku z haniebną profanacją pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w krakowskim parku Jordana, mieszkańcy Krakowa wystawią Obywatelską Wartę Honorową przy popiersiu bohatera. Wartę zaplanowano na 16 lutego br. na godz. 14.00.

Inicjatywa jest odpowiedzią na apel młodego patrioty - animatora życia społeczno-politycznego Grzegorza Nieradki, wystosowany do mieszkańców miasta:

Szanowni Państwo!

Zaledwie kilka dni temu przeżywaliśmy podniosłą uroczystość dziesiątej rocznicy śmierci wielkiego polskiego bohatera, który nie bał się wypowiedzieć wojny „imperium zła”. Działał wówczas w osamotnieniu.

Dziś, gdy prawda o chwalebnych czynach płk. Ryszarda Kuklińskiego jest już powszechnie znana, nie możemy pozostać obojętnymi wobec aktu profanacji, którego dokonano tej nocy w krakowskim Parku im. dra Henryka Jordana. Dlatego wzywam wszystkich tych, dla których sprawą honoru jest dbałość o honor naszych bohaterów, do zaciągnięcia Obywatelskiej Warty Honorowej przy zdewastowanym pomniku płk. Kuklińskiego.

W tę niedzielę przypada pierwsza rocznica haniebnego aktu zniszczenia pomnika Danuty Siedzikówny „Inki” w Parku Jordana. Fakt zniszczenia pomnika płk. Ryszarda Kuklińskiego właśnie w tych dniach pozwala domniemywać, że owe antypolskie wystąpienia przeprowadzane są przez tę samą grupę podłych sprawców, którzy dzisiaj nie strzelają już w tył głowy, ale w samo serce, bijące z miłości i pałające nadzieją na odrodzenie się świętej, wiernej Bogu Ojczyzny. Wzywam mieszkańców Krakowa do zaciągnięcia Obywatelskiej Warty Honorowej przy popiersiu płk. Ryszarda Kuklińskiego w najbliższą niedzielę, 16 lutego 2014 roku o godz. 14.00, w dzień, który jest rocznicą dewastacji pomnika Sanitariuszki „Inki”.

Grzegorz Nieradka

Autor apelu utworzł "wydarzenie" na portalu społcznościowym, do którego do jutra można dołączyć. 

OBYWATELSKA WARTA HONOROWA DLA PŁK. RYSZARDA KUKLIŃSKIEGO W PARKU JORDANA - WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Źródło: http://wawelskigrod.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy