Przejdź do treści
WAŻNE Obejrzyj wystąpienie Karola Nawrockiego na CPAC i wywiad z Prezydentem przeprowadzony przez Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube i na portal tvrepublika.pl
10:00 Polska: Na Podhalu powrót zimowej aury zbiegł się z przylotem bocianów. Ptaki muszą mierzyć się z opadami śniegu i niską temperaturą
08:49 Dolnośląskie: Trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8
07:49 Zachodniopomorskie: Referendum w sprawie odwołania burmistrza Czaplinka
06:29 Polska: W niedzielę można zrobić zakupy; wiele sklepów sieciowych będzie czynnych do godz. 22
06:12 Bliski Wschód: Zmasowane ataki rakietowe i dronowe w regionie Zatoki Perskiej
05:05 W. Brytania: Samochód wjechał w pieszych w mieście Derby; są ranni
03:00 Sport: PŚ w skokach - w niedzielę ostatni konkurs w karierze Stocha
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Toronto-GTA (Kanada) zaprasza na spotkanie (łączenie Online) z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Kapelanem Prezydenta RP oraz Pawłem Piekarczykiem. 29 marca, g. 2 PM. Cafe Kultura, Centrum JPII, Mississauga, Kanada
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. w dniu 29 marca w godz. 11-17 przed Galerią Fokus zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop Pakt
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Obrzydliwe! Wołek w TOK FM o Kaczyńskim: Psychopata, chory psychicznie człowiek, groźny paranoik

Źródło: Telewizja Republika

Przedstawiciele lewicowo-liberalnych mediów nie tylko "walczą" z pogardą i nienawiścią (podobno), ale również niejednokrotnie ubolewali nad stanem polskiej psychiatrii oraz problemem stygmatyzacji i dyskryminacji, także osób dotkniętych schorzeniami psychicznymi. Sami jednak nie do końca stosują się do tego, o czym piszą i mówią.

Przykładem tego jest dzisiejsza skandaliczna wypowiedź publicysty Tomasza Wołka na antenie radia TOK FM o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Jak widać, na czarnym "ołtarzu" politycznej nienawiści można poświęcić również dobro osób naprawdę dotkniętych chorobami psychicznymi- czyli, wbrew stereotypom, takimi samymi jak wszystkie inne. 

Komentatorzy znani jako "trzódka", w tym redaktor Tomasz Lis, który sam niedawno pokonał ciężką chorobę, co prawda nieco innej natury, ale wydawałoby się, że można spodziewać się po nim większej wrażliwości, nie zareagowali na słowa Tomasza Wołka. 

Rozmowa publicystów na antenie TOK FM dotyczyła sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy oraz wypowiedzi wicepremiera i lidera Porozumienia, Jarosława Gowina, który stwierdził, że wybory prezydenckie nie mogą odbyć się 10 maja b.r. 

Tomasz Lis, Jacek Żakowski i Tomasz Wołek dyskutowali o tym, czy Gowin może wspomóc opozycję. Przypomnijmy, że obecny wicepremier był niegdyś związany z Platformą Obywatelską, a w rządzie  Donalda Tuska kierował Ministerstwem Sprawiedliwości. 

Kiedy pojawił się temat samego PiS i Jarosława Kaczyńskiego, Wołek wygłosił skandaliczną tyradę. 

– Myślę, że w PiS zaznaczył się podział na tych, którzy zwątpili w ten domniemany geniusz Kaczyńskiego i mają narastające poczucie, że przewodzi im psychopata, paranoik, który pcha nie tylko tę formację, ale naród ku przepaści, ku nieszczęściu. Sądzę, że ten proces dekompozycji trwa już w łonie PiS-u- stwierdził Wołek.

– Jest i druga grupa, która kurczowo będzie trzymać się Kaczyńskiego, bo tylko z nim wiąże swoją pomyślność, kariery, pozycje. Ten podział będzie narastał. Moim zdaniem PiS jest już rozłupany od środka, a Kaczyński to chory psychicznie człowiek. Nie waham się tego stwierdzić, bo tylko ktoś nienormalny może do tego stopnia forsować rozwiązania katastrofalne w skali całego narodu. (…)- dodał komentator TOK FM.

– Myślę, że coraz więcej ludzi, także w PiS-ie, ten straszny obraz śmiertelnie groźnego paranoika, dostrzega- podkreślił. Od samej wypowiedzi publicysty gorsze jest tylko to, że nikt z jego rozmówców nie zaprotestował przeciwko tego rodzaju wypowiedzi. 

Redaktorowi Wołkowi przypominamy, że "chorobę psychiczną" może zdiagnozować wyłącznie specjalista w tym zakresie, czyli lekarz psychiatra. Co więcej, może to zrobić w ramach usług medycznych, czyli w sytuacji, gdyby zgłosił się do niego sam prezes PiS. Taki lekarz nie mógłby też nikomu poza pacjentem lub osobami upoważnionymi udzielić informacji o jego stanie zdrowia, gdyż byłoby to nieetyczne. Przez takie wypowiedzi jak ta, ludzie naprawdę chorzy cierpią już wystarczająco, a nawet obawiają się zgłaszać do specjalisty, wiedząc, że potrzebują pomocy. 

O tym, że wykorzystywanie prawdziwych lub domniemanych chorób psychicznych do atakowania np. oponentów w dyskusji czy dyskredytowania chociażby nielubianych polityków, jest niedopuszczalne, niejednokrotnie zwracało uwagę Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, a także - Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. 

 

 

TOK FM

Wiadomości

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Sikorski obraził, a później zablokował. Sakiewicz z ostrą odpowiedzią! [SZCZEGÓŁY]

Posłuchaj piosenki o Republice. „Bez cenzury, bez lęków, blisko ludzkich spraw”

Ogromna tragedia: trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8!

Jaka pogoda prognozowana jest na 29 i 30 marca?

Deynn szczerze o depresji po porodzie

Czarnek: żenujący obraz niekompetencji tych, którzy zarządzają polską gospodarką.

Niedziela Palmowa bez zakazu handlu. Sklepy otwarte do późna, sieci podają godziny

Anglojęzyczna Wikipedia zabroniła korzystania z AI przy pisaniu artykułów

Kandydatce na Miss Tajlandii wypadły na scenie... zęby

Kawalkada ataków rakietowych w Zatoce Perskiej

Mocne słowa Nawrockiego o Rosji i gorzkie o UE na CPAC

Najpotężniejszy lotniskowiec dotarł do Splitu

Przygotowują wariant operacji lądowej. Zakładają krótki czas

Przydacz: Nawrocki rozmawiał z Orbanem o Rosji

Włączyli się do wojny jak zapowiadali. Atak rakietowy na Izrael

Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Sikorski obraził, a później zablokował. Sakiewicz z ostrą odpowiedzią! [SZCZEGÓŁY]

Deynn szczerze o depresji po porodzie

Czarnek: żenujący obraz niekompetencji tych, którzy zarządzają polską gospodarką.

Niedziela Palmowa bez zakazu handlu. Sklepy otwarte do późna, sieci podają godziny

Anglojęzyczna Wikipedia zabroniła korzystania z AI przy pisaniu artykułów

Posłuchaj piosenki o Republice. „Bez cenzury, bez lęków, blisko ludzkich spraw”

Ogromna tragedia: trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8!

Jaka pogoda prognozowana jest na 29 i 30 marca?