Obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków przy wjeździe do Czech

Polska znalazła się na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania na Covid-19. Od poniedziałku 9 listopada 2020 r. wejdą w życie zmiany związane z przekraczaniem granicy z Czechami.
Podróżni z Polski do Czech będą mieli obowiązek wykonywania testów na koronawirusa.
Zwolnieni z obowiązku wykonywania testów będą pracownicy transportu międzynarodowego, pracownicy transgraniczni, uczniowie I studenci, którzy przekraczają granicę przynajmniej raz w tygodniu, by dostać się do szkoły.
Testy nie będą też obowiązkowe dla osób, które w ciągu 12 godzin będą przejeżdżać przez Czechy tranzytem lub będą podróżować do Czech na czas nieprzekraczający 12 godz. z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, biznesowych lub zawodowych.
Polacy pragnący spędzić w Czechach dłużej będą musieli zrobić test i przekazać go służbom sanitarnym w ciągu 5 dni.
Nie jest planowane zamknięcie granicy polsko-czeskiej, ale podróżujący do Czech mogą liczyć się z kontrolą zarówno tuż po przekroczeniu granicy jak i w głębi kraju.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 27 086 nowych przypadkach w Polsce i śmierci 445 zakażonych Covid-19.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Ostania porodówka w Bieszczadach nadal może zostać zlikwidowana. Poważne zagrożenie dla rodzących kobiet
Kierwiński otrzymał wniosek o odwołanie komendanta stołecznej policji. Trzaskowski zaopiniował pozytywnie
Najnowsze

Kierwiński otrzymał wniosek o odwołanie komendanta stołecznej policji. Trzaskowski zaopiniował pozytywnie

Poznaliśmy nową CEO Turning Point USA. Wdowa po Charlie Kirku będzie kontynuować jego misję

Polska armia dostanie kolejne pociski Javelin. Jest zgoda Departamentu Stanu
