Obecna władza nadała Polsce niezwykłe znaczenie!

Sebastian Moryń 15-06-2019, 22:55
Artykuł

Dzisiejsze spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Antoniego Macierewicza, szefa podkomisji smoleńskiej, byłego ministra MON na spotkaniu z klubowiczami „Gazety Polskiej” w Spale pokazało jedno: od 4 lat Polska zmieniła się nie do poznania, czyli wreszcie uzyskała podmiotowość..

7 – letnie rządy PO-PSL były dla Polaków dramatem, można powiedzieć horrorem. Okradani zwykli obywatele z ich podstawowych praw i przywilejów, utrata znaczenia na arenie międzynarodowej naszej Ojczyzny, perfidna pogarda dla polski prowincjonalnej, czy kłamliwa retoryka ws katastrofy smoleńskiej to tylko niektóre grzechy (śmiertelne) ekipy Tuska i Kopacz. Od wygrania PiS i Zjednoczonej Prawicy minęło już prawie 4 lata i stał się … cud. Polska gospodarka wystrzeliła w górę, zwykli Polacy wreszcie odzyskali godność i mogą uczestniczyć w polskości, którą tamte „elity” zabetonowały pod siebie, wreszcie nadszedł czas normalności. I to za sprawą sprawnej polityki Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydo i Mateusza Morawieckiego. Wystarczyły 4 lata, by Polska wstała z kolan.

 

Podczas dzisiejszego spotkania Kaczyńskiego, Morawieckiego i Macierewicza z klubowiczami „Gazety Polskiej”, ruchu obywatelskiego, dla którego od wielu lat liczyła się tylko i wyłącznie Polska pokazała jedno: dziś mamy się czym radować, tak po ludzku, po polsku. Ale …

 

No właśnie, nadchodzi czas wyborów parlamentarnych. Ważny dzień dla przyszłości nie tylko nas samych ale i naszej Ojczyzny. Mateusz Morawiecki powiedział: - Wchodzimy teraz w okres kilku miesięcy najostrzejszej walki politycznej (…) jesienne wybory zadecydują, czy będziemy dalej mogli wytyczać kurs ku silnej, sprawiedliwej Polsce". To ważne słowa, mające pokazać nam wszystkim, że jeśli wygra obecna władza, Polska stanie się jeszcze silniejsza, ale jeśli wygra druga strona, ta ułomna, anty-polska (co pokazała już nie raz), czeka nas naprawdę ciężki czas i mroczna przyszłość.

 

Obecna opozycja, ta spod znaku „totalnej” codziennie molestuje Polaków kłamstwem, naginaniem rzeczywistości do ich ideologii. Morawiecki słusznie powiedział, że dziś „trzeba bronić wolności, trzeba bronić solidarności, trzeba bronić tych zdobyczy społecznych, które powiodło nam się w trudzie, z mozołem czasami, z błędami pewnymi, potykając się, ale powiodło nam się osiągnąć i myślę, że wszyscy mają przekonanie, że staraliśmy się to zrobić dla dobra możliwie szerokich rzesz społeczeństwa, całego społeczeństwa, że nie dzielimy Polski na prawą, lewą, wschód, zachód, północ, południe, tradycyjną, innowacyjną, dla nas naprawdę Polska jest jedna".

 

Dziś w mediach liberalno-lewicowych, niestety trafiających do wielu Polaków, możemy codziennie spotkać się z pogardą dla ludzi mieszkających w małych miejscowościach, wsiach. To efekt tego, że ludzie tamtej epoki (PO-PSL) pogardzali większością Polaków, kosztem pompowania w swoich: celebrytów, dziennikarzy, czy biznesmenów. I dziś to oni, ryczą najbardziej. Znakomitym przykładem jest anty-dziennikarski portal oko.press, który na każdym kroku żebra o kasę czytelników, byle tylko pisać farmazony wyssane z palca, które uważają za świętą prawdę. Ten komizm tych pseudodziennikarzy pokazuje również, że ci ludzi za wszelką cenę chcą zniszczyć PiS tylko dlatego, że dał większości Polaków dostęp do … podstawowych praw. Kolejne miesiące, do wyborów parlamentarnych będą ciężkimi miesiącami. A to za sprawą fake newsów, ataków opozycji totalnej na ludzi związanych z obozem władzy. To już się dzieje. Wszelkie „kundle” celebryckie, pseudokulturalne zostały spuszczone ze smyczy. Dlatego tak ważne jest, by wspierać Dobrą Zmianę, ale również wspierać środowiska, które od zawsze stały na dwóch nogach, jak Kluby Gazety Polskiej.

 

Warto na koniec zacytować Antoniego Macierewicza, który tak mówił do zebranych w Spale: – Nie jesteśmy ruchem martyrologicznym, który nieustannie opłakuje. Jesteśmy ruchem, który dziękuje tym, którzy oddali życie za ojczyznę. Nasze działanie jest działaniem, które czci przelanie krwi za odzyskanie przez Polskę niepodległości. To wy nadaliście impet procesowi, dzięki któremu PiS osiągnął tak nieprawdopodobny sukces – mówił Antoni Macierewicz. I dodał, że „Patriotyzm musi stać się fundamentem wychowania obywatelskiego. To nie ideologia, to fundament polskości, wyznanie polskości. Za to, że to upowszechniacie, bardzo chcę wam podziękować. Jestem dumny z tego, że mogę na każdym z waszych zjazdów być. Bo tutaj się oddycha powietrzem wolności i patriotyzmu”.

 

No właśnie, to istota naszej przyszłości: wychowanie pokolenia w duchu patriotyzmu, miłości do Ojczyzny i Boga. I Polska będzie wtedy Piękna!

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy