Nowy ranking FIFA. Polska reprezentacja dalej spada

Artykuł
zrzut ekranu: youtube / TVP Sport

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej opublikowała dziś najnowszy ranking. Polacy, spadli w stosunku do poprzedniego o 3 pozycje – z 18. na 21. miejsce. Czy reprezentacja pod wodzą Brzęczka zasługuje na wyższą lokatę? Zajmujemy miejsce tuż za reprezentacją Włoch i Peru.

 

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej reprezentacja Polski zajmuje 21. miejsce.

W porównaniu do poprzedniego zestawienia biało-czerwoni zanotowali spadek o trzy pozycje. Pierwszą lokatę nadal utrzymuje Belgia, tuż za nią jest mistrz świata Francja, a na najniższym stopniu podium stoi Brazylia. Kolejny ranking FIFA ogłosi 29 listopada.

Obecnie, reprezentację Polski wyprzedzają bezpośrednio Włochy i Peru.

 

 

Po przegranych w Chorzowie mechach Ligi Narodów i dwóch wcześniejszych remisach reprezentacja musiała spaść w zesawieniu.

Obecnie ranking jest liczony na innych zasadach niż wcześniej (większy nacisk jest położony na mecze o punkty i częstotliwość grania). Kolejny zostanie opublikowany 29 listopada.

Najbliższe mecze biało-czerwonych to towarzyskie spotkanie z Czechami (15.11) w Gdańsku i ostatni mecz LN - z Portugalią (20.11) w Guimaraes.

 

rank_670

(źródło: zrzut ekranu fifa.com )

Źródło: fifa.com, laczynaspilka

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy