Nowenna Pompejańska. Podejmij wyzwanie razem z Ks. Sawielewiczem

Celem jest wspólna troska o świętość biskupów oraz innych kapłanów
Fot. pixabay/doungtepro

Ks. Teodor Sawielewicz zaprasza do wspólnej modlitwy. 13 maja rozpocznie się Nowenna Pompejańska za księży i biskupów.

Ks. Teodor Sawielewicz prowadzi kanał na YouTube „TeoBańkologia”. Podczas internetowego różańca modli się z nim ok. 100 tys. osób dziennie.

Według kapłana, w Roku Eucharystii, podjęcie wyzwania modlitewnego w intencji coraz większego jej umiłowania przez duchownych to wielka wspólna troska o ich świętość. Celem wydarzenia jest wspólna troska o świętość naszych biskupów oraz innych kapłanów.

- Maryja na pewno przygotowała z wielką hojnością łaski dla tych, którzy troszczą się poprzez modlitwę różańcową o swoich biskupów i księży. Mamy nadzieję, że każdy modlący się pogłębi rozumienie wspólnoty Kościoła i tę prawdę, że skuteczne reformy przeprowadza się na kolanach oraz że świeccy, dźwigają ogromną odpowiedzialność za kapłanów - zaznacza ksiądz.

Akcją koordynuje również Ks. Dominik Chmielewski, który jest przewodzącym wspólnocie „Wojownicy Maryi”.

Nowenna Pompejańska to wymagająca forma modlitwy. Kapłan zaznacza, że codziennie przez 54 dni odmawia się 3 części różańca. Modlitwie może towarzyszyć tylko jedna intencja.

 - O księżach i biskupach ostatnio dużo się mówi, zazwyczaj w kontekście krytyki zachowania. Mamy prawo do konstruktywnej krytyki kapłanów, ale potrzeba im też modlitwy. Dlatego zastanawiam się, czy włączyć się w Nowennę Pompejańską za księży i biskupów o miłość do Eucharystii od 13 maja do 5 lipca. Może dołączysz i będziemy się razem modlić w tej intencji przez 54 dni? - pisze ks. Teodor Sawielewicz.

Modlitwa zainagurowana zostanie 13 maja o godz. 20:30 na fanpejdżu i kanale YouTube „TeoBańkologia”.

Źródło: teobankologia

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy