Nowe placówki dla seniorów na Mazowszu. Województwo otrzyma dofinansowanie w ramach programu „Senior+”
W województwie mazowieckim powstanie 13 nowych placówek w ramach programu „Senior+”. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu „Senior+” na lata 2021-2025 – poinformował w czwartek Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.
Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, które mogły ubiegać się zarówno o wsparcie na utworzenie lub wyposażenie nowych placówek, jak i dofinansowanie placówek już istniejących.
Spośród planowanych obiektów w województwie mazowieckim mają powstać dwa Dzienne Domy oraz jedenaście Klubów Seniora. Natomiast 76 już istniejących placówek otrzyma dofinansowanie na bieżącą działalność. Łączna kwota dofinansowania wyniesie ponad 7 mln zł. Z dofinansowania skorzysta blisko 2,2 tys. seniorów.
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Najnowsze
Oficjalna deklaracja prezesa FIFA. Trump wręczy puchar MŚ
Limanowa: trwa rozbiórka historycznego obiektu. Była w nim katownia ubecka
Klaudia i Valentyn z „Rolnik szuka żony” powitali na świecie dziecko
Michał Woś w Republice o wejściu służb do KRS: to był pokaz siły i polityczna prowokacja
Artykuł sponsorowany