Nowe fakty w sprawie Afery GetBack. Ziobro: Leszek Cz. usłyszał zarzuty

Artykuł
Minister Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej
Facebook

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, podczas której polityk poinformował o nowych faktach w związku z Aferą GetBack.

- Praworządne państwo jest wtedy, gdy nawet ci, którzy są silni, nie są silniejsi od tych, których oszukują. Stąd śledztwo, którego celem było wyjaśnienie oszustw na bardzo wielką skalę, wobec bardzo wielu obywateli w ramach tak zwanej afery GetBack - powiedział prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Prawdą jest, iż warszawska prokuratura postanowiła wystosować zarzuty wobec pana Leszka Cz. Naraził klientów Idea Banku na straty w ogromnej skali. Zachodziły wszelkie przesłanki, by wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie - dodał.

Zbigniew Ziobro podczas konferencji cytował komunikat prokuratury dotyczący  zarzutów.

"Leszek Cz., działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, naraził Idea Bank na odpowiedzialność odszkodowawczą wobec oszukanych klientów banku w wysokości co najmniej 123,5 mln zł oraz odpowiedzialność administracyjną związaną z nałożeniem kar finansowych przez KNF w wysokości 80 mln zł oraz UOKiK do 10 proc. wartości obrotu banku".

"Wyrządził również bankowi szkodę majątkową wielkich rozmiarów w wysokości ponad 7 mln zł stanowiącą wartość uwzględnionych, wypłaconych reklamacji klientów". Leszkowi Cz. grozi 15 lat więzienia.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy