Nowe dowody ws. korupcji w SN. Wiceszef komisji sprawiedliwości: Jestem zbulwersowany

mg, ap 12-12-2014, 16:45
Artykuł
telewizja republika

W programie Zadanie Specjalne Anita Gargas oraz Cezary Gmyz ujawnili nowe dowody ws. korupcji w Sądzie Najwyższym. Dotarli do nagrań rozmów prowadzonych pomiędzy sędzią SN Henrykiem Pietrzkowskim a sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusławem Moraczewskim oraz korespondencji smsowej, które świadczą o tym, że dochodziło między nimi do pertraktacji. Publikujemy pierwszą część programu.

Sędzia Sądu Najwyższego udzielał swojemu koledze z Naczelnego Sądu Administracyjnego poufnych porad, jak napisać wniosek kasacyjny, by mógł on trafić na wokandę. Kiedy sprawę powoływania się na wpływy w Sądzie Najwyższym ujawniły media, złożył na ręce I Prezesa Sądu Najwyższego oświadczenie, że nic takiego nie miało miejsca. Anita Gargas i Cezary Gmyz udowodnili mu kłamstwo, ujawnili taśmy, na których nagrano szokujące rozmowy najwyższych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

– Jestem zbulwersowany, oni są gotowi zrobić wszystko, żeby załatwić sprawę, a nijak ma się to do sprawiedliwości – komentował sprawę Stanisław Piotrowicz, były prokurator, wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości. – Skoro tam są robione takie uzgodnienia, to wymiar sprawiedliwości to jedna wielka farsa – dodał.

W ocenie zjawiska wtórowała mu poseł Beata Kempa. – To patologia, absolutne przekroczenie prawa – uznała. – Prokuratura powinna uwzględnić ujawnione przez Państwa dowody – stwierdziła.

 ZOBACZ CAŁY ODCINEK ZADANIA SPECJALNEGO:

ZOBACZ NAGRANIA ROZMÓW MIĘDZY SĘDZIAMI:

PUBLIKUJEMY TAKŻE STENOGRAMY ROZMÓW PROWADZONYCH PRZEZ SĘDZIÓW ORAZ TREŚĆ WYMIENIANYCH PRZEZ NICH SMSÓW:

1_092_06

3_06

4_02

6_01

Rozmowa 2:

r1_01

r2_01

r3_01

r4_01

r5_01r6_01

r7

Wymiana SMS:

smsm

Źródło: telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy