Nowacka na marszu KOD: Wolnej Polski nie odbierze nam żaden prezydent marionetka i żadna premier wydmuszka

Artykuł
Barbara Nowacka
Twitter/KOD

– Naszym marzeniem jest Polska solidarna. Polska, która jest wspólnotą. Nie odbierze nam tego żaden prezes, żaden prezydent marionetka i żadna premier wydmuszka – powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowicka podczas manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w obronie Lecha Wałęsy.

Jak podkreślała Nowacka, Lecha Wałesę ma prawo oceniać tylko historia. – Nie raz nie zgadzałam się z Wałęsą i nie raz uważałam, że robi źle, ale to nie mi go oceniać, bo ocenia go historia. Bo wielkich ludzi ocenia historia – mówiła.

Według Nowackiej osądzenie Wałęsy było niesprawiedliwe i by "walczyć o tę sprawiedliwość musimy stać na straży praw obywatelskich, sprawiedliwości społecznej, poszanowania demokracji, ale też szacunku do historii – zaznaczyła Barbara Nowacka.

O godzinie 13 w pobliżu Stadionu Narodowego rozpoczęła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem "My Naród".  Przemarsz jest związany z publiczną obroną i wsparciem dla Lecha Wałęsy. Podczas protestu, środowisko KOD będzie zbierało podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Manifestacja przejdzie Aleją Zieleniecką, Mostem Poniatowskim, a dalej Alejami Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską i Królewską, aż do Placu Piłsudskiego. CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy