Nord Stream 2 bez ubezpieczenia. Sankcje zapowiedziane przez administrację Trumpa zatrzymały budowę
Szwajcarska firma Zurich Insurance Group była głównym ubezpieczycielem gazociągu Nord Stream 2. Po groźbach sankcji ze strony USA wycofała się z projektu – poinformowała agencja Bloomberg.
Zurich Insurance Group nie komentuje zagrożenia nowymi sankcjami USA wobec firm świadczących usługi ubezpieczeniowe i certyfikacyjne dla rurociągu. Przedstawiciele firmy powiedzieli wcześniej agencji RIA Nowosti, że „W Zurich Insurance działa kompleksowy system zgodności postępowania z przepisami. Firma stara się w pełni przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów dotyczących sankcji”.
W styczniu gazociąg Gazpromu straci nie tylko ubezpieczyciela, ale też duńską firmę, która przygotowywała raport oddziaływania inwestycji na środowisko, i norweską firmę, która certyfikowała gazociąg. Bez certyfikatu uruchomienie gazociągu jest niemożliwe.
Prace w duńskich wodach miały się rozpocząć 15 stycznia, ale nie ruszyły. Do położenia pozostaje 157 km rury.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Łaciński patriarcha Jerozolimy: ostatnie słowo nie należy do tych, którzy grzebią, lecz do Tego, który zmartwychwstaje
Romanowski: spór o Trybunał Konstytucyjny był kłamstwem założycielskim Tuska
HIT DNIA
Internauci odkrywają nowe fakty z życia radnej KO. A mogła siedzieć cicho