No to Niemcy mają kolejny problem! Okazuje się, że ponad 80 proc. uchodźców to totalni analfabeci!

Artykuł

Pomimo specjalnych kursów dla uchodźców, którzy nie potrafią czytać ani pisać, ponad 80 proc. ich uczestników nie jest w stanie nauczyć się niemieckiego w stopniu umożliwiającym podjęcie pracy lub kontynuowanie dalszego kształcenia - takie informacje podał Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF).

 

Według danych BAMF, które przytacza "Bild am Sonntag", ponad 80 proc. tych uchodźców nie osiąga podczas kursów językowych poziomu B1, czyli średnio zaawansowanego. Poziom ten urzędy pracy i biura pośrednictwa uznają za konieczny do wykonywania prostej pracy lub rozpoczęcia kształcenia. Najgorsze wyniki - jak pisze dziennik - osiągają Erytrejczycy i Irakijczycy.

W pierwszym półroczu 2017 r. w specjalnych kursach integracyjnych dla analfabetów wzięło udział ok. 43 tys. osób. Było ich o 10 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2016 r. Jak poinformował BAMF, tylko 17 proc. uczestników kursów kończy je z zadowalającym efektem.

Jak wiemy, osoby które nie znają języka żyją w getcie i są potencjalnym zagrożeniem dla społeczeństwa. Więc wniosek prosty: Niemcy ugotowały sobie naprawdę niezły bigos!

Źródło: dw.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy