Niezwykłe słowa Papieża do młodzieży: Życie nie jest nową aplikacją do odkrycia. Maryja, nie była influencerką

Artykuł
zrzut ekranu: youtube / EWTN

- Świat jest nie tylko dla silnych - powiedział papież Franciszek podczas czuwania z udziałem uczestników Światowych Dni Młodzieży w sobotę wieczorem w Panamie. Papież zaznaczył, że powiedzenie Bogu "tak", to odwaga, by przyjąć życie, takie, jakie jest, akceptując wszystko, co nie jest doskonałe, ale mimo to warte jest miłości. Używając języka nowych technologii papież tłumaczył, że życie chrześcijańskie "nie jest zbawieniem zawieszonym w chmurze, czekającym na pobranie ani nową aplikacją do odkrycia".

 

Papież Franciszek zachęcał młodych z całego świata, by nie lękali się przyjmować życia takim, jakie jest. Jak podkreślał - ze wszystkimi jego kruchościami i małościami, ale również z całą wspaniałością i pięknem.

- Świat jest nie tylko dla silnych, wielkość nie polega na tym, że ma się najnowszy samochód - mówił papież Franciszek.

 

Używając języka nowych technologii papież tłumaczył, że życie chrześcijańskie "nie jest zbawieniem zawieszonym w chmurze, czekającym na pobranie ani nową aplikacją do odkrycia".

- Nie jest ćwiczeniem umysłowym będącym owocem technik rozwoju osobowego ani też tutorialem, przy pomocy którego można nauczyć się ostatnich nowości - mówił Franciszek wśród braw.

- Maryja nie pojawiła się w ówczesnych sieciach społecznościowych, nie była influencerką, ale ani tego nie chcąc, ani nie szukając, stała się kobietą, która miała największy wpływ na historię - mówił.

Papież podkreślał, że życie nie ma korzeni i wysycha bez pracy, edukacji, wspólnoty i rodziny. Bez tego - zaznaczył - trudno marzyć o przyszłości.

 

 

 

Źródło: IAR, vaticannews.va, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy