NIESAMOWITE! Lech Kaczyński bohaterem w Afryce

Artykuł
Twitter

To po prostu jest niesamowite. Kolejny dowód na to - jak wielkim i dobrym człowiekiem był śp. Lech Kaczyński. Na świecie są kraje, które doceniają wkład Lecha Kaczyńskiego w historię świata.

Dziś możemy to powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem – gdyby nie on, Gruzja podzieliłaby los Ukrainy, a być może nawet Czeczenii - przestałaby istnieć jako niezależne państwo.

Tylko niezłomna postawa prezydenta Kaczyńskiego i jego osobiste zaangażowanie sprawiły, że udało się powstrzymać rosyjską agresję wojskową na niezależny kraj i wbrew chęciom niektórych europejskich polityków, choć na chwilę powstrzymać rosyjski imperializm. Za swoją niezłomną postawę poniósł ofiarę najwyższą – zginął w niezbyt jasnych okolicznościach w katastrofie smoleńskiej.

Całe szczęście na świecie są kraje, które zdają sobie sprawę ze znaczenia jego prezydentury. Pomniki Lecha Kaczyńskiego powstały między innymi na Węgrzech, Litwie czy w Gruzji. Ale pamięć o Kaczyńskim sięga znacznie szerzej. Znaczki z prezydentem i jego małżonką wypuściła ostatnio poczta Togo. Lech Kaczyński występuję na nich jako jeden z dwóch najwybitniejszych Polaków ostatnich lat – wraz z św. Janem Pawłem II.

Źródło: stefczyk.info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy