Niemieckie media: seksualni napastnicy z Kolonii uniknęli kary

Artykuł
Pexels.com

Jak informuje niemiecki tygodnik „Der Spiegel” większość sprawców seksualnych napastowań i gwałtów uniknęła kary. – Od początku wiedzieliśmy, że złapiemy tylko nielicznych sprawców – powiedział funkcjonariusz ze specjalnej grupy śledczej.

– Mieliśmy środki i bardzo się staraliśmy. Od początku wiedzieliśmy jednak, że złapiemy tylko nielicznych sprawców – poinformował tygodnik jeden z funkcjonariuszy.

Bilans zatrzymań jest dramatyczny. Z dokumentów przekazanych przez sąd rejonowy w Kolonii wynika, że przestępstwa seksualne udowodniono tylko trzem osobom. Dwie z nich skazane zostały na kary więzienia w zawieszeniu.

Jeden ze skazanych, Irakijczyk, pocałował młodą kobietę i oblizał jej twarz. Drugi – migrant z Algierii wołał do uczestników zabawy „Daj mi dziewczynę, albo zginiesz”. Trzeci – pochodzący z Libii Muhamed A.  dostał za obmacywanie kobiet rok i 9 miesięcy

– Chaotyczna sytuacja w noc sylwestrową utrudniła gromadzenie dowodów. Niemożliwe okazało się przypisanie konkretnych czynów poszczególnym sprawcom – tłumaczył rzecznik niemieckiego sądu.

 

Źródło: dw.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy