Niemiecka Federalna Agencja Morska zatwierdziła wznowienie budowy Nord Stream 2
Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) udzieliła spółce Nord Stream 2 zezwolenia na budowę w celu ukończenia rurociągu Nord Stream 2.
Decyzja Federalnej Agencji Morskiej i Hydrograficznej dotyczy dwóch odcinków rurociągu na odcinku o długości ok. 16,5 km i ok. 9 km w tak zwanej wyłącznej strefie ekonomicznej w Zatoce Pomorskiej.
W lipcu 2020 r. spółka Nord Stream 2 złożyła wniosek o zmianę zezwolenia wydanego w 2018 r.
Wniosek dotyczy zatwierdzenia ram czasowych oraz zastosowania statku umocowanego na kotwicy na pozostałym odcinku niemieckiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Rurociąg biegnie przez Morze Bałtyckie na południe od Bornholmu przez Zatokę Pomorską do niemieckiej miejscowości Lubmin.
Wymóg nowych ram czasowych powstał z powodu nieprzewidzianych opóźnień poza niemiecką wyłączną strefą ekonomiczną.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Witek o słowach Tuska ws. odszkodowań: policzek i upokorzenie dla Polaków
Skandal! Sejmowa komisja nie chce sprzedaży gruntów pod SMR w Stalowej Woli
"Antysemici, chorzy, proruscy". Tak Węglarczyk obraził sympatyków partii Brauna