Niedzielski: najważniejsze w tej chwili jest szczepienie grupy 0. Do 28 grudnia trwają zapisy

Artykuł
twitter/@PremierRP

Na niedzielnej konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień padły pytania m.in. o to, kiedy planowane jest szczepienie kolejnej grupy osób, w której znajdują się m.in. seniorzy.

- My mamy estymację, która wskazują na to, że w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy numer jeden, czyli właśnie seniorów, ale również przedstawicieli niektórych zawodów, czyli nauczycieli, przedstawicieli służb mundurowych - powiedział Dworczyk.

- Natomiast jesteśmy bardzo ostrożni z podawaniem konkretnych terminów, bo jest część zmiennych, na które my, jako rząd, nie mamy wpływu - zastrzegł.

Dworczyk powiedział, że przygotowywany jest system i od 15 stycznia będzie on działał "w trybie pełnego funkcjonowania" - wówczas ma działać infolinia, dzięki której będzie można się zapisywać, działać będą również wszystkie punkty szczepień na terenie całego kraju.

- Opieramy się na deklaracjach firm farmaceutycznych, które dostarczają szczepionkę w swoim trybie i my na to mamy wpływ ograniczony - powiedział. Drugą zmienną jest tempo szczepienia grupy zero - wskazał. Szczepienia tej grupy rozpoczęły się w niedzielę.

 


Natomiast Niedzielski powiedział, że:

- Przez ostatnie miesiące koronawirus wyznaczał tempo naszego życia. Możemy to zmienić. Dostawa szczepionek daje nam możliwość odwrócenia sytuacji. Najważniejsze w tej chwili jest szczepienie grupy 0. Do 28 grudnia trwają zapisy.

 
 

 

Źródło: facebook/@Kancelaria Premiera/ twitter/@PremierRP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy