Niedzielski: 20 marca pierwsi pacjenci szpitala tymczasowego w Radomiu

Artykuł
Minister Niedzielski zawiesił dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego
Fot. PAP/Adam Kumorowicz

„Najlepszy dowód zasadności decyzji o wprowadzeniu pełnomocnika do szpitala miejskiego w Radomiu – pierwsi pacjenci będą przyjmowani od 20 marca” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ powołał się na informację rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza, który przekazał, że przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego w Radomiu przyspieszyły i jeszcze przed 20 marca placówka będzie gotowa do przyjęcia pierwszych pacjentów.

W środę minister Niedzielski, korzystając z zapisów tzw. ustawy covidowej, zawiesił dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacynę i powołał swojego pełnomocnika. Został nim szef radomskiej delegatury NFZ Andrzej Cieślik.

Jako powód swej decyzji Niedzielski wskazywał m.in. niestosowanie się przez szefa radomskiej lecznicy do poleceń wojewody mazowieckiego w zakresie tworzenia szpitala tymczasowego i brak współpracy z Totalizatorem Sportowym w zakresie wskazania lokalizacji szpitala tymczasowego. Minister zarzucił też dyrektorowi, że ten zwlekał z podpisaniem umowy z Totalizatorem Sportowym i nie podjął działań mających na celu zatrudnienie personelu do szpitala tymczasowego.

W poniedziałek – na wniosek klubu radnych KO – ma się odbyć poświęcona sytuacji w szpitalu nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Radomiu. W porządku obrad ma się znaleźć punkt dotyczący skierowania skargi do sądu administracyjnego na decyzję ministra zdrowia o zawieszeniu dyrektora szpitala w Radomiu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy