Nie żyje dominikanin o. Maciej Zięba. Przegrał walkę z rakiem

Artykuł
O. Maciej Zięba
PAP/Radek Pietruszka

31 grudnia zmarł dominikanin o. Maciej Zięba. Duchowny od miesięcy walczył z chorobą nowotworową - poinformowali na swojej stronie wrocławscy dominikanie.

"Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy, po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową, zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP" - napisano na stronie internetowej.  "Pamiętajmy o nim w modlitwie" - dodano. 

Maciej Zięba – dominikanin, ur. 1954 we Wrocławiu. Teolog, filozof i publicysta. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie. Działacz opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. - doradca NSZZ "Solidarność" oraz dziennikarz Tygodnika Solidarność. Założyciel (1995) i dyrektor Instytutu Tertio Millennio w Krakowie. Był dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Autor wielu książek, m.in. "Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja". W roku 1997 uzyskał w PAT tytuł doktora. Wykładowca licznych uczelni w Polsce i na świecie. Od 1998 do 2006 prowincjał polskich dominikanów.

 

Źródło: wroclaw.dominikanie.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy