"Nie odbierajmy sobie człowieczeństwa". Premier Morawiecki w najnowszej "Gazecie Polskiej"

Artykuł
Gazeta Polska

W najnowszym tygodniku "Gazeta Polska" będzie dostępny m.in. wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, który przeprowadzili Tomasz Sakiewicz i Katarzyna Gójska.

W wywiadzie poruszono kwestie epidemiczne w Polsce, stan służby zdrowia oraz temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji eugenicznej.

- Kwestia dopuszczalności przerywania ciąży wszędzie na świecie wywołuje emocje, ale skala agresji i mowy nienawiści obserwowana w ostatnich dniach w Polsce nie da się niczym uzasadnić. Sprawa tzw. aborcji eugenicznej była przedmiotem wniosków do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunał musiał zająć stanowisko, do czego jest przecież powołany - czytamy na łamach "Gazety Polskiej".

Premier stwierdził również, że "jesteśmy częścią cywilizacji chrześcijańskiej, w której niesienie pomocy najsłabszym i niepełnosprawnym jest cnotą i nakazem moralnym:

- Zwracam również uwagę, że zgodnie z obowiązującym po wyroku TK prawem, przerwanie ciąży nadal jest możliwe w sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa lub gdy zagraża zdrowiu i życiu matki.

Premier Morawiecki w wywiadzie wyraził także nadzieję, że "wszyscy w Polsce uważamy, iż każdy człowiek, bez względu na chorobę, czy niepełnosprawność musi być traktowany z godnością i szacunkiem:

- W poczuciu tolerancji do innych poglądów apeluję do osób publicznych, ale i wszystkich innych do ważenia słów. (...) Mamy różne poglądy ale wszyscy jesteśmy różni - skwitował premier Mateusz Morawiecki. 

Co jeszcze znajdzie się w "Gazecie Polskiej"?

"Ostatnia linia obrony, czyli szpitale tymczasowe" - tekst Huberta Kowalskiego o tworzeniu nowych miejsc dla chorych na koronawirus.

"Chiny masowo rozpracowują polskich urzędników", czyli śledczym okiem Piotra Nisztora o przechwytywaniu danych przez chińskie służby specjalne.

Dorota Kania w artykule "Związki Giertycha, Stonogi i Czuchnowskiego" demaskuje powiązania między tymi osobami.

Nowy numer w sprzedaży już w środę.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy