Nawałka: Już żyjemy mistrzostwami świata

Artykuł
YouTube

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed piątkowym meczem towarzyskim z Nigerią powiedział, że jego piłkarze już żyją zbliżającymi się mistrzostwami świata. Jednak w naszych szeregach panuje spokój – podkreślił Nawałka.

W konferencji prasowej przed meczem z Nigerią we Wrocławiu udział wzięli selekcjoner Adam Nawałka oraz Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński i Kamil Glik. Od porównania z mundialem 40 lat temu zaczął trener. – 40 lat temu byłem zawodnikiem i emocje sięgały zenitu. Głowa była jednak chłodna. Byłem w sytuacji, w której o miejsce musiałem rywalizować ze świetnymi zawodnikami i to mi się udało. Poza meczem z Meksykiem zagrałem na MŚ we wszystkich meczach. Ta obecność procentuje w pracy szkoleniowej. Teraz żyjemy tym, co będzie w czerwcu. Działania, które podjęliśmy, są przygotowane na bazie naszych doświadczeń. Plan wybraliśmy optymalny, wierzę, że będziemy świetnie przygotowani do mundialu. Euro potwierdziło, że nie mieliśmy kłopotów, jeśli chodzi o motywację i przygotowanie fizyczne. Uważamy ME za udane i będziemy starać się czerpać z tego doświadczenia – powiedział Adam Nawałka.

– Już żyjemy tym co będzie w czerwcu. Przede wszystkim jest jednak spokój. Przygotowania oparte są na bazie naszych doświadczeń. Euro 2016 potwierdziło, że nie mieliśmy kłopotów zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Zespół był świetnie przygotowany także taktycznie – powiedział Adam Nawałka na oficjalnej konferencji prasowej.

Bartosz Bereszyński stawił się na zgrupowanie z urazem, który wykluczył go z piątkowego spotkania. W środę z powodu infekcji nie trenował Sławomir Peszko i również nie zagra z Nigerią. Maciej Rybus ze względu na przeziębienie pozostał w czwartek w hotelu.

– Musimy liczyć się z tym, że pojawią się pewne utrudnienia. Jesteśmy jednak na to przygotowani. Rybus nie będzie brał udziału w czwartkowym treningu, ale w piątek podejmiemy decyzję, czy zagra z Nigerią – mówił szkoleniowiec.

Piotr Zieliński został zapytany o presję gry w reprezentacji. – O Euro już zapomniałem. Jeśli znajdę się w kadrze, to postaram się dać jak najwięcej drużynie, byśmy osiągnęli sukces – powiedział pomocnik Napoli.

 

Z Nigerią Polska zagra w piątek we Wrocławiu. Cztery dni później w Chorzowie zmierzą się Koreą Południową. Początek obydwu spotkań o godz. 20.45.

Źródło: Telewizja Republika, wp.pl, onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy